خرید ملک در ترکیه

دریافت اقامت ۵ ساله با خرید ملک در ترکیه به ارزش ۱۰۰ هزار دلار

به کسانی که خرید ملک در ترکیه به ارزش بیش از ۱۰۰ هزار دلار خریداری  کنند اقامت ۵ ساله ترکیه داده خواهد شد.

آکبال ، رئیس GİGDER ، پیشنهادی با مضمون اینکه اگر سرمایه‌گذاری خارجی‌ها از یک مقدار مشخصی بالاتر رفت به آنها اجازه‌ی اقامت بلند مدت داده شود را به دولت ارائه کرده است.

در حالی ۲۵ درصد املاک غیرمنقول یک منطقه  در ترکیه برای فروش به افراد خارجی است. انجمن ارتقا املاک و مستغلات در خارج از کشور (GİGDER) پیشنهادی را برای دادن اجازه اقامت ۵ ساله به خارجیانی که بیش از ۱۰۰ هزار دلار املاک و مستغلات خریداری می کنند آماده کرده است تا فروش به خارجی ها را افزایش دهد. به عبارتی شما با خرید ملک در ترکیه به ارزش ۱۰۰ هزار دلار می‌توانید اقامت بلند مدت این کشور را بگیرید.

رئیس GİGDER عمر فاروک آکبال پیشنهاد کرد: در صورت سرمایه گذاری خارجی‌ها از یک مقدار مشخصی به بالا، به آنها اقامت بلند مدت داده شود.

آکبال توضیح داد؛ “به عنوان مثال، ما پیشنهادی به وزارت ارائه کردیم تا اطمینان حاصل شود که یک خارجی که حداقل ۱۰۰ هزار دلار سرمایه گذاری می‌کند بتواند با کارت فیروزه‌ای که به این وسیله اخذ می‌کند، اجازه اقامت ۵ ساله را دریافت کند.”

*

خرید ملک در ترکیه توسط خارجی‌ها  راه را برای صنعت ساخت‌وساز هموار خواهد کرد

GİGDER  سال گذشته تحقیقی را به وزارت محیط زیست و شهرسازی ارائه داد تا استانداردهای صلاحیت شرکت‌ها و موسسات واسطه‌ای که به سرمایه گذاران املاک و مستغلات خارجی می فروشند را افزایش دهد. این بار نیز خاطر نشان کرد که آیین نامه جدیدی را به وزارت پیشنهاد کرده است تا  راه را برای این صنعت هموار کند.

اگر خارجی ها بیش از یک مقدار مشخصی سرمایه گذاری کنند، این امکان برای آنها وجود دارد که اقامت بلند مدت در ترکیه را بگیرند.

عمر فاروک آکبال در ادامه توضیح داد: ۷۵ درصد از سرمایه گذاران حوزه‌ی  املاک و مستغلات برای گرفتن تابعیت ترکیه این  سرمایه گذاری را انجام نمی‌دهند، اما با این حال برای کارایی بهتر این حوزه،  تقاضای مشترک بخش املاک و مستغلات این است که به خارجی‌هایی که سهام مشارکت در صندوق سرمایه گذاری املاک و مستغلات را خریداری می کنند و یا خرید ملک در ترکیه به ارزش  ۱۰۰ هزار دلار و یا بالای آن را انجام می‌دهند  “کارت فیروزه” داده شود و اجازه اقامت طولانی مدت به این گروه از افراد داده شود. این کارت به همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال نیز تعلق می‌گیرد.

*

متوسط سرمایه گذاری یک فرد خارجی در ترکیه ۲۳۰ هزار دلار است

براساس گزارشات منتشر شده از نیمه‌ی اول ماه فوریه، آینده‌ی سرمایه گذاری در بخش املاک توسط خارجی‌ها بازنگری صادرات گرا است. اقبال یادآوری کرد  توریستی که سرمایه گذار بر روی املاک می‌کند به صورت میانگین ۸۴ روز در ترکیه باقی می‌ماند. این مدت  ۸-۹ برابر زمانی است که یک توریست در حالت عادی در ترکیه می‌ماند.

این موضوع بیانگر یک موقعیت درآمدزایی جدید برای ترکیه است. به طور کلی این داده‌ها از نظر ارزش افزوده ایجاد شده توسط بخش املاک و مستغلات برای اقتصاد بسیار مهم است. استانبول یک پایتخت جهانی است و در تحقیقات ما تصویری وجود دارد که نشان می دهد می توانیم از بازارهای جهانی سهم بیشتری داشته باشیم.

آکبال در ادامه توضیح داد: ظرفیت گردشگری ترکیه هنوز منعکس کننده املاک و مستغلات به معنای واقعی کلمه نیست. اقبال ادامه داد: “طبق اطلاعات تحقیقاتی، به صورت میانگین ما به هر خارجی  در حوزه‌ی  املاک و مستغلات یک خانه به قیمت ۱۵۰ هزار دلار می فروشیم و هر  سرمایه گذار به طور متوسط ​​۱.۶ آپارتمان خریداری می کند. همچنین  براساس داده‌‌ها به طور متوسط یک خارجی که در بخش املاک ترکیه سرمایه گذاری کرده است با ماندن ۸۵ روزه در ترکیه  ۲۵۰ هزار دلار برای ترکیه ارزآوری می کند. تخمین زده ایم که سرمایه گذاران بخش املاک ۷۰۰ میلیون تا ۱ میلیارد دلار برای ترکیه درآمدزایی داشته باشد.

*

نحوه خرید ملک در ترکیه

اگر به دنبال خرید ملک در ترکیه هستید و نمی‌دانید این کار را چگونه باید انجام دهید، به شما پیشنهاد می‌کنیم که با تیم حرفه‌ای خرید ملک در ترکیه «سهند گروپ» تماس بگیرید. این تیم به دلیل تجربه‌ی بسیار بالایی که دارد می‌تواند به شما کمک کند تا بهترین خرید و سرمایه‌گذاری در ترکیه را داشته باشید.

منبع خبر: ترکیه پرتال