سوالات تومر دانشگاه استانبول

دانلود رایگان سوالات تومر دانشگاه استانبول سطح مبتدی

دانشگاه استانبول از جمله دانشگاههایی است که همه ایرانیان برای تحصیل در ترکیه در رشته های مختلف انتخاب میکنند. این دانشگاه برای پذیرش شرط قبولی در آزمون تعیین سطح ترکی یا به قولی تومر دارد.در این مطلب قصد داریم تا علاوه بر معرفی آزمون تومر، سوالات تومر دانشگاه استانبول سطح مبتدی را نیز بصورت رایگان در اختیار علاقمندان به زبان ترکی استانبولی قرار دهیم.
در ادامه مطلب و قبل از دانلود رایگان سوالات تومر دانشگاه استانبول سطح مبتدی، شما را با آزمون ترکی استانبولی بیشتر آشنا میکنیم.

آزمون تومر دانشگاه استانبول موسوم به «دیلمر»(DİLMER)

آزمون تومر دانشگاه استانبول توسط مرکز دیلمر(DİLMER) برگزار می شود. این آزمون همانند آزمون تومر دانشگاه آنکارا شامل مهارتهای نوشتار ترکی، شنیداری ترکی، انشای ترکی و مکالمه ترکی استانبولی است. آزمون ترکی استانبولی دانشگاه استانبول اگرچه از نظر سختی، از آزمون دانشگاه آنکارا به مراتب ساده تر است ولی با این وجود، سوالات آزمون ترکی دانشگاه استانبول هم استاندارد است و از نظر اعتبار، همسطح تومر آنکارا به شمار میرود و اکثر دانشگاههای ترکیه نتیجه تومر دانشگاه استانبول را قبول دارند.

آزمون ترکی استانبولی دانشگاه استانبول در چه سطوحی برگزار می شود؟

آزمون ترکی استانبولی دانشگاه استانبول همانند آزمون تومر دانشگاه آنکارا در سطوح مبتدی، متوسط و پیشرفته برگزار میشود و دانشجویان این دانشگاه برای تحصیل در رشته های لیسانس باید حداقل سطح B1 ترکی استانبولی و دانشجویان فوق لیسانس و دکترای دانشگاه استانبول باید حداقل B2 را داشته باشند.

پیش از این سوالات سطح متوسط و پیشرفته دانشگاه استانبول در بخش فروشگاه منابع ترکی استانبولی قرار داده شده بود که علاقمندان میتوانند نسبت به خرید این سوالات اقدام کنند.