داروخانه شبانه روزی استانبول

داروخانه های شبانه روزی در ترکیه

داروخانه های شبانه روزی در ترکیه چگونه فعالیت میکنند؟ اگر شب هنگامو یا نمیه شب به دارو نیاز پیدا کردید چگونه به داروخانه های شبانه روزی دسترسی پیدا کنید؟! اینها سوالاتی است که در این مطلب به آنها پاسخ میدهیم.

آدرس داروخانه های شبانه روزی را از کجا پیدا کنیم؟

در ترکیه داروخانه های شبانه روزی همانند انچه در ایران رواج دارد، فعالیت نمیکنند. در ایران، برخی داروخانه های خاص هستند که همیشه فعالند و به آنها دراوخانه شبانه روزی گفته میشود. ولی در ترکیه داروخانه های شبانه روزی دائمی نیستند یعنی هر داروخانه در طی ماه موظف است یک شب به صورت شبانه روزی فعالیت کند و کسانی که نیاز به دارو در مناطق مختلف دارند میتوانند با مراجعه به سایت داروخانه های کشیک ترکیه، فهرست این مراکز را دریافت کنند.

داروخانه های شبانه روزی در استانبول…Nöbetçi Eczaneler

به داروخانه های شبانه روزی در زبان ترکی استانبولی Nöbetçi Eczaneler  گفته می شود.وقتی وارد سایت داروخانه های کشیک میشوید با دو گزینه روبرو میشوید:

İlçelere göre: در اینجا شما اسم شهر استانبول و یالوا را میبینید. اگر ساکن استانبول هستید میتوانید گزینه استانبول را انتخاب کنید و سپس منطقه ای را که در ان ساکن هستید ببینید و داروخانه شبانه روزی را بیابید.

Yakındakiler: یعنی داروخانه های نزدیک شما. در این بخش با استفاده از سیستم جی پی اس، نزدیکترین داروخانه شبانه روزی استانبول به شما معرفی میشود.

توجه: یکی از داروخانه های معروف استانبول، داروخانه دکتر زمانی در منطقه آکسارای است که متعلق به یک دکتر ایرانی است و هموطنان میتوانند برای تهیه داروهای موردنیازشان به آنجا مراجعه نمایند.

اطلاعاتی درباره رشته داروسازی در دانشگاههای ترکیه:

داروسازی در ترکیه ۵ سال است و داروسازهای خارجی اجازه کار در این کشور را ندارند. بنابراین اگر قصد تحصیل در دانشگاههای ترکیه را دارید اگاهانه این رشته را انتخاب کنید. همچنین دندان پزشکی هم رشته ای است که فارغ التحصیلان خارجی اجازه کار در این بخش در ترکیه را ندارند.