ثبت نام آزمون یوس مرکزی ترکیه ۲۰۲۳

ثبت نام آزمون یوس مرکزی ترکیه ۲۰۲۳ برای ورود به دانشگاههای دولتی و دانشگاهای خصوصی ترکیه از ۳ آذرماه شروع شده است.

برای آگاهی از نحوه ثبت نام آزمون یوس مرکزی ترکیه ۲۰۲۳ به منظور تحصیل در ترکیه مطالب ذیل را با دقت مطالعه کنید.

بازه زمانی ثبت نام و شرایط ثبت نام آزمون یوس مرکزی ۲۰۲۳ اعلام شد:

شروع ثبت نام : ۲۴-۱۱-۲۰۲۲ – ( ۱۴۰۱/۰۹/۰۳ )

پایان ثبت نام : ۰۵-۱۲-۲۰۲۲ – ( ۱۴۰۱/۰۹/۱۴ )

تاریخ آزمون : ۲۹-۰۱-۲۰۲۳ – ( ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ ) ساعت ۱۱:۱۵ ، داوطلبان بعد از ساعت ۱۱:۰۰ حق ورود به مراکز آزمون را نخواهند داشت.

اعلام نتایج : ——

شروع ثبت نام با تاخیر: ۱۲-۱۲-۲۰۲۲ – ( ۱۴۰۱/۰۹/۲۱

پایان ثبت نام با تاخیر : ۱۵-۱۲-۲۰۲۲ – ( ۱۴۰۱/۰۹/۲۴

در ثبت نام با تاخیر ۵۰ درصد به هزینه‌های آزمون اضافه می‌شود.

TRYÖS یوس مرکزی

TRYÖS یوس مرکزی

هزینه آزمون یوس مرکزی ترکیه (TRYÖS)

  • برای مراکز ترکیه، ایران، عربستان، آذربایجان، آلمان و قبرس شمالی ۸۰۰ لیر
  • برای مراکز قرقیزستان، تونس، لیبی، الجزایر، افغانستان، اندونزی، پاکستان، قزاقستان، ترکمنستان ۲۵۰ لیر
  • برای مراکز چاد، نیجیریه، نیجر، سنگال، اردن، سودان، اتیوپی، لبنان، ازبکستان ۱۵۰ لیر می‌باشد.

هزینه از طریق کارت بانکی بصورت سایتی تا ساعت ۲۳:۵۹ آخرین روز ثبت نام قابل واریز می‌باشد.

زمان آزمون : ۱۰۰ دقیقه

زبان آزمون یوس مرکزی ترکیه در سال ۲۰۲۳ :  ترکی، انگلیسی، عربی، فرانسوی، آلمانی، روسی

اعتبار آزمون یوس مرکزی ترکیه : ۲ سال میباشد.

مراکز آزمون یوس مرکزی داخل ترکیه

آدانا، آنکارا، بورسا، ادیرنه، قاضی آنتب، هاتای، مرسین، استانبول آسیایی( کادیکوی،مالتپه،آتاشهیر)، استانبول اروپایی(بی اوغلو،شیشلی،کائیت حانه،سارییِر،بشیکتاش)، ازمیر( بورنووا،کارشیاکا،چیئلی)، کایسری، قونیه، کاهرامان ماراش، ماردین، طرابزون، شانلی اورفا، وان، کیلیس

تعداد سوالات :

۸۰ سوال شامل ۴۰ سوال ریاضی و ۴۰سوال هوش

نحوه ثبت نام یوس مرکزی در داخل ترکیه

افرادی که کارت شناسایی ترکیه( کیملیک ) دارای عکس دارند:

-داوطلبانی که در سیستم داوطلبان ÖSYM ثبت نام نکرده و اداره کل جمعیت و امور شهروندی وزارت کشور کارت شناسایی جمهوری ترکیه با عکس گرفته اند، بدون مراجعه به مراکز ثبت نام، می‌توانند از رمز عبور دولت الکترونیکی ( e-Devlet ) خود از طریق اپلیکیشن «دروازه دولت الکترونیک» استفاده کنند و در سامانه https://tryos.osym.gov.tr ثبت نام کنند.

داوطلبان در این شرایط می‌توانند در طول دوره درخواست و بدون مراجعه به مراکز ثبت نام، درخواست خود را به صورت انفرادی از طریق اینترنت انجام دهند و با پرداخت هزینه آزمون در مدت زمان مقرر، درخواست خود را تکمیل کنند.

-از بین داوطلبانی که هم در سامانه داوطلبان ÖSYM ثبت نام کرده‌اند و هم شناسنامه جمهوری ترکیه با عکس از اداره کل جمعیت و امور شهروندی وزارت کشور اخذ می‌کنند، کسانی که عکس معتبر دارند در سیستم ثبت نام ÖSYM، بدون مراجعه به مراکز ثبت نام، آنها می‌توانند درخواست های خود را به صورت جداگانه از طریق اینترنت در آدرس اینترنتی ÖSYM در ​​طول دوره ثبت نام ارسال و درخواست خود را با پرداخت هزینه آزمون در مدت تعیین شده تکمیل کنند.

عکس‌های داوطلبان در این وضعیت در پنل ثبت نام داوطلبان ÖSYM به طور خودکار با عکس های آنها در کارت شناسایی جمهوری ترکیه در طول درخواست برای آزمون به روز می شود.

داوطلبانی که فاقد کارت شناسایی (کیملیک) جمهوری ترکیه هستند و یا دارای عکس در کارت شناسایی جمهوری ترکیه نیستند (از جمله اتباع خارجی در ترکیه و قبرس شمالی):‎

-افراد فاقد کارت شناسایی جمهوری ترکیه و یا از بین داوطلبانی که عکس آنها در کارت شناسایی آنها درج نمی‌شود، افرادی که دارای عکس معتبر در سامانه پنل داوطلبان ÖSYM هستند، می‌توانند به صورت انفرادی، بدون مراجعه به مرکز ثبت نام، از طریق آدرس اینترنتی برای آزمون اقدام کنند. از سایت  ​​https://tryos.osym.gov.tr، و آنها می توانند درخواست‌های خود را با پرداخت هزینه آزمون در مدت زمان تعیین شده تکمیل نمایند.‎

‎نحوه ثبت نام یوس مرکزی از ایران:

اکثر داوطلبان در ایران دارای این شرایط هستند: کسانی که کارت شناسایی جمهوری ترکیه ندارند، کسانی که عکس معتبری در سیستم ندارند، درخواست‌های خود را در مدت زمان درخواست برای آزمون به مراکز ثبت نام ارسال کرده و می‌توانند درخواست خود را تکمیل کنند، با پرداخت هزینه آزمون در موعد مقرر.