تحصیل در دانشگاههای ترکیه بدون آزمون یوس

تحصیل در دانشگاههای ترکیه بویژه تحصیل پزشکی در ترکیه، تحصیل دندانپزشکی در ترکیه، تحصیل داروسازی در ترکیه و تحصیل فیزیوتراپی در ترکیه، از جمله مواردی است که علاقمندان زیادی دارد.  پذیرش رشته های پزشکی، دندانپزشکی، هنر و مهندسی در دانشگاههای دولتی ترکیه با آزمونهای یوس و در برخی دانشگاههای ترکیه با آزمون اس ای تی (SAT) صورت میگیرد.

تحصیل بدون یوس در ترکیه

تحصیل بدون یوس در ترکیه

در این میان، برخی دانشگاههای دولتی ترکیه هستند که بواسطه روابط با برخی موسسات آموزشی داخل ترکیه، تعدادی از دانشجویان خود را خارج از ظرفیت اعلامی توسط سازمان YÖK ترکیه به این موسسات اختصاص میدهند. این مورد را برخی جاها با اسم خرید صندلی!؛ برخی افراد با عنوان سهمیه اساتید! و …بیان میکنند.  برخی افراد پذیرش بدون یوس پزشکی و یا پذیرش بدون یوس دندانپزشکی را غیرقانونی میدانند و برخی آن را قانونی جلوه میدهند.

ولی آنچه مشخص است، هیچ دانشگاهی نمیتواند بدون اجازه ی رئیس دانشگاه و مدیر امور دانشجویی خارج از ظرفیت، دانشجو بردارد. بنابراین اگر چه پذیرش بدون کنکور دانشگاههای دولتی ترکیه از جنبه ی سازمانی دارای ایرادات قانونی است اما از طرفی به واسطه اجازه مستقیم رئیس دانشگاه، کاملا قانونی است.

شرایط تحصیل در دانشگاههای ترکیه بدون آزمون ورودی یوس

برخی دانشگاههای ترکیه خودشان آزمون یوس برگزار میکنند. تاریخ برگزاری آزمون یوس ۲۰۲۰ هم در سایت آموزش ترکی استانبولی منتشر شده است. اگر قصد تحصیل پزشکی یا تحصیل دندانپزشکی و داروسازی و فیزیوتراپی در این نوع از دانشگاهها را دارید، ما میتوانیم این فرصت را برای شما فراهم کنیم! البته این پذیرش هزینه دارد و خیلی از افراد ترجیح میدهند تا شانس خودشان را در آزمون یوس  امتحان کنند. البته اینگونه فرصتها بعد از اتمام آزمونهای یوس هم فراهم است ولی قطعا با قیمتی بالاتر نسبت به قبل از آزمون!

تحصیل پزشکی بدون یوس در ترکیه

تحصیل پزشکی بدون یوس در ترکیه

برخی دیگر از دانشگاههای دولتی ترکیه هستند که خودشان آزمون ورودی یوس ندارند و با یوس دیگر دانشگاهها دانشجو قبول میکنند؛ تحصیل بدون یوس در اینگونه دانشگاهها به خودی خود قانونی است و ما فقط شانس داوطلبان برای پذیرش در این دانشگاهها را بواسطه ارتباط با عوامل اجرایی دانشگاه، تا حد قبولی در پزشکی و دندانپزشکی دولتی ترکیه، بالاتر میبریم!

دانشگاههایی که بدون یوس دانشجو قبول میکنند

دانشگاهای دولتی ترکیه که با شرط معدل دانشجو قبول میکنند، خرداد ماه اعلام میشود و میتوان از الان برای پذیرش در این دانشگاهها، اقدام کرد البته از طریق ما!

دانشگاههای دیگر ترکیه که آزمون یوس دارند هم شرایط مشابهی را برای ما ایجاد کرده اند و متقاضیان میتوانند با ارسال پیام به واتساپ بنده که در انتهای این مطلب نوشته شده است، از شرایط پذیرش در دانشگاههای ترکیه بدون آزمون ورودی، آگاه شوند.

برخی از دانشگاههایی که میتوانیم شما را بدون آزمون ورودی یوس، وارد رشته های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، فیزیوتراپی و حتی رشته های مهندسی و انسانی کنیم، عبارتند از:

  1. آبانت عزت شهر بولو(پزشکی و دندانپزشکی)
  2. سارکاریا (پزشکی و دندانپزشکی)
  3. ارجییس (پزشکی و دندانپزشکی)
  4. آنکارا ییلدیریم بیازیت(پزشکی و دندانپزشکی)
  5. باندیرما(فیزیوتراپی و رشته های لیسانس)
  6. سلیمان دمیرل (پزشکی)

برای اطلاع از شرایط پذیرش، و نحوه ی عقد قرارداد با بنده تماس بگیرید:

داوود عظیمی؛ مشاور تحصیل در ترکیه

۰۹۱۲۸۸۹۶۰۲۷

۰۹۱۴۴۴۳۶۵۹۸