خدمات پزشکی رایگان ترکیه

استفاده از خدمات پزشکی رایگان در ترکیه

به منظور استفاده از خدمات پزشکی رایگان در ترکیه ابتدا باید به اداره نفوس (Nüfus Müdürlüğü) منطقه خود تشریف ببرید. برای یافتن نزدیکترین مرکز میتوانید در گوگل مپ عبارت لاتین را سرچ کنید.در حقیقت خارجی ها هم همانند شهروندان ترکیه، در این مساله از سیستم خدمات پزشکی رایگان ترکیه در قالب پزشک خانواده بهره مند می شوند.

تمامی قوانین مربوط به استفاده از خدمات پزشکی رایگان در ترکیه بخصوص شهر استانبول را میتوانید از وبسایت مدیریت سلامت استان استانبول به آدرس *       https://istanbulism.saglik.gov.tr/TR,101824/aile-hekimligi.html         *  پیگیری کنید.

در بخش سلامت (Sağlık) اداره نفوس درخواست پزشک خانواده (Sağılık Hekimi) داده و برگه نفوس (برای تهیه برگه نفوس باید اجاره نامه و کیملیک و یکی از قبوضی که نام شما باشد را به اداره نفوس ارائه دهید )  و کپی کیملیک را ارائه داده و فرم مورد نظر را پر کنید.

چند دقیقه بعد به شما یک برگه ارائه می دهند و نزدیک ترین مرکز بهداشت (aile sağlığı merkezi) یا (aile sağlık ocağı) را به شما معرفی می کنند. که شما مجاز به استفاده از همان مرکز هستید.

امکان دارد بر حسب اتفاق برخی از این مراکز بیمار را فقط با کارت کیملیک بپذیرند اما مراحل درست آن به این صورت است. در خانه های بهداشت محله حداقل یک پزشک عمومی ، یک پزشک اطفال و یک پرستار خدمات ارائه می دهد.

خدمات ارائه شده به صورت رایگان و شامل ( معاینه ، تزریقات ، پانسمان ، واکسیناسیون ، خدمات اورژانس و برخی از آزمایشات سالیانه از قبیل سرطان دهانه رحم برای بانوان و ویروس hpv و ….).

بیشتر بخوانید :  دانلود دیکشنری زبان محاوره‌ای ترکی استانبولی

ساعات کاری از دوشنبه تا جمعه از ۸:۳۰ صبح تا ۵ بعد از ظهر است و در تعطیلات رسمی هم تعطیل هستند.

اقامت ترکیه
زندگی در ترکیه
خرید آنلاین از سایت ترندیول ترکیه
داروخانه شبانه روزی استانبول
زندگی در ترکیه
مفهوم KDV در ترکیه