عوارض خروج از کشور

راههای پرداخت عوارض خروج از کشور

یکی از دغدغه های مسافرینی که عازم خارج از کشور هستند نحوه ی پرداخت عوارض است. اکثر دوستان تجربیات تلخی از شلوغی باجه بانکها در مبادی خروجی کشور دارند و تا همین چند وقت پیش میتوانستید افرادی را در مرزهای زمینی ببینید که یا فیش آماده می فروختند یا پس از اجباری شدن ثبت کد ملی در فیشهای پرداختی، مبلغی را از مسافرین بابت پرداخت سریع و بدون انتظار در صفهای طولانی طلب می کردند و کار و بارشان هم حسابی سکه بود !

امروز قصد داریم تمام روشهای پرداخت عوارض خروج از کشور را تشریح کنیم تا بتوانید با کمترین اتلاف زمان، خروجی خود و همراهان را واریز کنید . سه روش ممکن برای پرداخت عوارض در زیر لیست شده اند که بنا بر شرایط مسافر، میتوانید یکی از آنها را انتخاب کنید :

۱ – روش اول مراجعه به باجه ی بانکهای مرزهای کشور است . معمولا این بانکها در ساعات کاری مرز ها فعال هستند و روزهای تعطیل نیز باز هستند. بنا بر تجربه توصیه میکنم اگر قصد پرداخت مبلغ خروجی از این باجه ها را دارید ، حتما پول نقد همراه داشته باشید و به موجودی کارت بانکی متکی نباشید. شعبات غیر مرزی بانکها دیگر پرداخت عوارض قبول نمی کنند .

۲- روش دوم استفاده از کیوسکهای خود پرداز مستقر در مبادی خروجی است که در اکثر مرزهای کشور فعال است . برای استفاده از این دستگاهها باید کارت بانکی عضو شبکه ی شتاب با موجودی کافی به همراه داشته باشید . رسیدی که دستگاه بعد از پرداخت ارائه میکند بعنوان سند پرداخت عوارض شما تلقی خواهد شد.

۳ – روش سوم پرداخت عوارض خروج قبل از سفر بصورت اینترنتی است. در این روش به رمز دوم کارت بانکی خود نیاز خواهید داشت . برای پرداخت عوارض وارد لینک زیر شوید

لینک پرداخت عوارض خروج از کشور

سپس با تکمیل اطلاعات مسافرین به صفحه پرداخت هدایت شده و پس از پرداخت، رسید ارائه شده را پرینت کرده و در هنگام عبور از مرز زمینی یا هوایی به همراه داشته باشید.