قوانین دریافت کردیت کارت برای اتباع خارجی در ترکیه

استفاده از کارت های اعتباری یا کردیت کارتها شامل ویزاکارت، مسترکارت و کارتهای بانکی به نام دبیت کارت در همه دنیا معتبر است اما آیا با بازکردن حساب در بانک های ترکیه می توانیم کارت اعتباری (کردیت کارت) داشته باشیم ؟ااا

این کارت ها که از سوی تمام بانک ها در ترکیه صادر میشود ، در واقع به دارنده کارت اجازه میدهد تا اندازه سقف کارت خرید کند و یک ماه بعد این پول را پرداخت کند . درون این کارت ها پولی وجود ندارد و پشتوانه ی آن، تنها اعتبار شما است. در واقع بدون پرداخت پول، خرید می کنید و یک ماه بعد می پردازید . در صورت پرداخت نکردن مبلغ در زمان مقرر، برای شما جریمه در نظر گرفته خواهد شد.

بعلاوه این کارت ها در تمام دنیا میتواند مورد استفاده قرار گیرد .به عنوان مثال اگر شما از ترکیه کارت اعتباری دریافت میکنید و به لندن سفر می کنید میتوانید کارت اعتباری خود را در لندن استفاده کنید .نحوه دریافت کارت اعتباری چیست و به چه کسانی تعلق می گیرد ؟

اگر دارای اجازه کار رسمی در ترکیه هستید ، به راحتی می توانید از بانک درخواست کارت اعتباری کنید . میتوانید از محل کار خود نامه ای مربوط به  مبلغ حقوق ماهیانه خود دریافت کنید و به بانک ارائه کنید و بانک مطابق با مبلغ حقوق شما برای شما کارت اعتباری صادر می کند . اتباع خارجی می بایست به طور منظم درآمد خود را نشان دهند تا بتوانند از اعتبارکردیت کارت خود استفاده کنند:

اما اگر دارای اقامت ترکیه از طریق خرید ملک و یا اقامت از طریق اجاره آپارتمان در ترکیه هستید ، در این صورت چون مقیم ترکیه هستید اما از جایی حقوق دریافت نمی کنید ، میتوانید با بلوکه کردن پول در بانک ، کارت اعتباری دریافت کنید .

کارت اعتباری از نظر ظاهری شبیه به کارت های دبیت می باشد اما با استفاده از آنها می توان از وبسایت های آنلاین خارجی نیز خرید انجام داد. البته باید به این نکته توجه داشت که مراقبت از کردیت کارت و اطلاعات آن امری واجب می باشد و مسئولیت آن مستقیم متوجه شما خواهد بود. کارت های اعتباری مانند کارت های دیگر تاریخ انقضا دارند که پس از این تاریخ نیاز به تمدید پیدا می کنند.

از نظر قانونی در ترکیه افراد بالای ۱۸ سال می توانند از کارت های اعتباری استفاده کنند و کردیت کارت داشته باشند. سال اول دو برابر درآمد ماهیانه و سال دوم ۴ برابر درآمد ماهیانه به افراد کردیت تعلق میگیرد، البته براساس نوع بانک و هچنین نظر رئیس شعبه میزان تخصیص اعتبار قابل تغییر است.

فروش ملک در استانبول
زندگی در ترکیه
زندگی در ترکیه
ikamet
زندگی در ترکیه