ikamet

وقت راندوو از اداره مهاجرت، نحوه ی گرفتن اقامت ترکیه، شهروندی ترکیه، تحصیل در ترکیه، دوره های تومر و دوره یوس و یا اس ای تی در ترکیه از سوالاتی است که ما سعی میکنیم در این وب سایت به آن ها پاسخ دهیم.

شما بعد از راندوو و مصاحبه در اداره مهاجرت اگر ۹۰ روز ویزا به پایان رسیده باشد با برگه ای که در اداره مهاجرت بعد از مصاحبه به شما می دهند میتوانید در ترکیه بمانید، و با این سند و برگه به مدت ۱۵ روز در صورت نیاز به خروج از ترکیه با این برگه ورود و خروج داشته باشید تا زمانیکه کارت اقامتتان را از طریق اداره پست دریافت کنید.

به شما بعد از ۲۰-۱۵ روز از طریق اداره مدیریت مهاجرت پیامک تلفنی داده می شود و اطلاع می دهند که چه زمانی کارت اقامت شما بعد از طی مراحل پستی به دستتان می رسد.

 افراد خارجی می توانند اجازه کار درداخل ترکیه را کسب کنند. این مرحله با درخواست کارفرما وبا تأئید وزارت کار شروع می شود و فرد باید ۶ ماه اجازه اقامت کوتاه مدت ( توریستی) معتبرداشته باشد. بعد از تأئید وزارت کار می توانید به صورت قانونی در ترکیه کار کنید.

ملیت های غیر ترک همانند ترک ها می توانند در ترکیه با ۵۰۰۰ روز کار، بازنشسته شوند و از بیمه پزشکی دولتی و حقوق بازنشستگی ماهیانه در طول عمرخود برخوردار شوند.افراد خارجی که اجازه کار در بیرون ترکیه ( کشورمبدا) کسب می کنند توسط سفارت یا کنسولگری ترکیه این اجازه کار برای آنها صادر میشود.

پس از اینکه قرارداد کار خود را با کارفرمای ترک امضا کردید شما با ویزای کار وارد ترکیه می شوید. اجازه کار و اقامت ترکیه بر روی کارت اقامتتان خواهد بود.

هزینه اجازه اقامت ترکیه وکارت شناسائی :

شما باید درباره تعرفه هزینه های پرداختی اجازه اقامت ترکیه به دولت ترکیه بعد از تکمیل درخواست اجازه اقامتتان یا در طول مدت زمان اقامت تا رسیدن به راندوو اطلاع داشته باشید. برای تمدید اجازه اقامت باید مطمئن شوید که یک شماره مالیاتی ترک دارید + هزینه اقامت که به صورن آنلاین پرداخت می شود و رسید پرداختی در پاکت اسنادتان قبل از اینکه به اداره مهاجرت استان مورد نظرتان پست کنید گذاشته می شود.

چگونه درباره کارت اقامت ترکیه که گم شده یا دزدیده شده پرس و جو کنیم؟

افراد خارجی برای کسب اطلاعات در مورد وضعیت لغو، گم شدن یا پیدا شدن، دزدیده شدن و یا انقضای کارت می توانند با الو ۱۹۹ خط تلفن رایگان دولتی تماس بگیرند.

۱)بدون هزینه با این شماره اعتبارکارت اقامتی تان را می توانید چک کنید و برای کسب اطلاعات، باید تاریخ تولد و شماره رسمی اقامت خود را وارد کنید.

۲)دارندگان مجوز کار می توانند شماره کارت فعال خود را با این شماره چک کنند.

برای کسب اطلاعات در مورد پروسه پرونده درخواست اقامت یا مفقود شدن کارت اقامت با سرویس ۱۵۷ که به خارجیان ساکن ترکیه ۲۴ ساعت در روز و ۷ روز درهفته و در ۶ زبان آماده سرویس دهی می باشد تماس بگیرید. در خارج از ترکیه شما می توانید با اپراتور مستقیم ۹۰۳۱۲۱۵۷۱۱۲۲+ در آنکارا ارتباط برقرار کنید.فروش ملک در استانبول
زندگی در ترکیه
زندگی در ترکیه
ikamet
زندگی در ترکیه