کاریابی در ترکیه و شرایط کار در ترکیه

🔴نکاتی در مورد کاریابی ترکیه و شرایط کار در ترکیه

◊️ یکی از مهمترین دغدغه های مهاجرین کاریابی ترکیه و شرایط کار در ترکیه است. مهاجرت بدون هیچگونه پشتوانه مالی و یا تخصص، کار درستی نیست و شاید باعث دلزدگی و عقب گرد هم شود. پس قبل از مهاجرت به فکر کاریابی در ترکیه و شرایط کار در ترکیه باشید. حتی اگر درآمد ریالی محدودی از ایران دارید باز هم نیاز هست که به لیر درآمد داشته باشید چون شما به لیر خرج می کنید و معلوم نیست قیمت هر لیر در آینده چند تومان باشد.

🔴چهار راه برای کاریابی و کسب در آمد در ترکیه وجود دارد:
.
✅اول :اقامت توریستی و کار سیاه(بدون بیمه) ؛ برای کار در ترکیه و یا کار در استانبول، اقامت توریستی می گیرید، جایی مشغول به کار می شوید، با حداقل درآمد حدود هزارو پانصد لیر ماهیانه. بدون بیمه و مزایا. کارگری، فروشندگی ، دستیاری و… برای این نوع کار حتما باید زبان ترکی استانبولی بدانید و از طریق رسانه های معتبر ترک دنبال کار بگردید. کاریابی در ترکیه و شرایط کار در ترکیه با دانستن زبان ترکی ساده تر است. بهتر است که تخصص یا مهارتی داشته باشید که با حقوق بیشتری مشغول به کار شوید .البته باید بدانید که با اقامت توریستی شما حق کار قانونی ندارید ولی تا موقعی که شکایتی نباشد و شماو کارفرما راضی باشید به کارتون ادامه می دهید.
.
✅دوم: اقامت کاری؛ برای کار در ترکیه و یا کار در استانبول، بر اساس تخصص و مهارت شما یک شرکت ترک بصورت رسمی تقاضای استخدام شما را دارد. برای شما درخواست اقامت کاری می شود از حقوق و مزایا و بیمه بهره مند می شوید و بعد از پنج سال کار مداوم شهروند کشور ترکیه می شوید. برای این منظور رزومه خودتان را برای شرکتهای ترک بفرستید و روی تکمیل زبان ترکی تمرکز کنید.

✅سوم: ثبت شرکت و کارفرمایی ؛ برای کار در ترکیه و یا کار در استانبول یعنی برای ایجاد هر نوع شغلی حتی رستوران یا آرایشگاه نیاز به ثبت شرکت دارید. یک نوع اقامت می گیرید مثل توریستی، بعد از بررسی همه جوانب یک شرکت تاسیس می کنید ، نوع اقامتتون رو تغییر می دهید به اقامت کاری و بصورت رسمی و قانونی کارفرما می شوید و کسب و کارتون را راه می اندازید. با اقامت کاری بعد از پنج سال شهروند کشور ترکیه می شوید.برای این منظور بعد از سال اول نیاز به بیمه کردن پنج شهروند کشور ترکیه دارید.
.
✅چهارم : استخدام از طریق کاریابی؛ برای کار در ترکیه و یا کار در استانبول، با وعده و وعید و هزار رویا به ترکیه می آیید، مبلغی به عنوان کمیسیون به کاریابی می دهید. یا شمارا بعد از دریافت کمیسیون به امان خدا رها می کند و یا شما را برای کار به یک کارفرما معرفی می کند.در حالت دوم کارفرما به شما سخت گیریهای بیجا می کند تا شما به ستوه آمده و قید کار را بزنید و مجددا به کاریاب مراجعه کرده و او با دریافت کمیسیون شمارا به کارفرمای بعدی معرفی می کند و باز هم تکرار ماجرا.Bodrum masalı
Hangimiz-Sevmedik
وطنم تویی
Bodrum masalı